Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları?

Anasayfa » Sorular » Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları?

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları hakında bilgi verebilecek bir üye var mı?

İlgili Terimler :

Üyelerimiz Tarafından Verilen Cevaplar

Pervin KURT

12 Ekim 2014 - 23:39

Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun.
Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşadığında çorbanızdaki fazla tuzu çekmiş olacaktır.
Çorbalarınıza lezzet katmak için et veya tavuk suyu tabletleri kullanırsanız bu tabletler yüksek oranda tuz içerdiği için tuzu daha az miktarda koyun.
Çorbalarınızda et veya tavuk suyu tabletleri kullanırsanız çorbanıza yağ eklerken, bu tabletlerde bulunan yağ miktarını da göz önünde bulundurarak ekleyin.
Haşladığınız sebzelerin suyunu dökmeyin. Bu suyu çorbalarınızda kullanarak hem lezzetli hem de vitamin dolu çorbalar yapabilirsiniz.
Daha lezzetli çorbalar için üzerine yağda kızarmış kırmızıbiber, maydanoz ve nane ekleyebilirsiniz.
Kalmış bayat ekmeklerinizi, fırında kızartıp kıtır ekmek haline getirip bir kavanozda saklayın. Çorba yaptığınız zaman bu ekmekleri çorbanın üzerine serperek farklı bir lezzet yaratabilirsiniz.
Domates çorbası gibi bazı çorbaların üzerine rendelenmiş kaşar eklemek çorbaya farklı bir lezzet katacaktır.
Domates çorbası yaparken, salça yerine domates püresi, su yerine de et ya da tavuk suyu kullanarak farklı bir lezzet yaratabilirsiniz.
Sebze çorbası yaparken içine ekleyeceğiniz şehriye, makarna ya da erişte çorbanıza farklı bir lezzet katar.
Maydanoz saplarını temizleyip, incecik kıydıktan sonra çorbalarınızda kullanabilirsiniz. Böylece hem çorbalarınızı sunumu güzel olur hem de lezzetine lezzet katmış olursunuz.
Yoğurtlu çorba yaparken yoğurdu çorba kaynadıktan sonra yavaş ve sürekli karıştırarak ilave edin. Böylece yoğurdun kesilmemesini engellemiş olursunuz. Ayrıca tuzunu da ateşten almadan hemen önce ekleyin.
Krema ile hazırlanan çorbalarda kremayı ateşten almadan hemen önce ekleyin.
Yumurta, limon suyu ve krema ile hazırlanan çorba terbiyesinin kesilmemesi için terbiye malzemesi çorbaya azar azar eklenmeli ve sürekli karıştırılmalıdır.
Beklediği için katılaşan çorbalarınızı seyreltmek için içine bir miktar su ekleyip karıştırın. Böylece çorbanız ilk pişirdiğinizdeki kıvamına gelecektir.
Tuz, sütü kesebilir. Bu sebeple sütlü çorbalarınıza tuzu en son ekleyin.

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

12.10.2014 / 0 Cevap Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları nelerdir? Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları nelerdir? biraz bahsedebilir misiniz?

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

GÜNÜN TARİFİ VİDEO

Günün Özel Tarifi
Simit Tarifi

Simit Tarifi Ekleyen : yonetim